Velika popularnost društvenih mreža rezultovala je i velikom zabrinutošću za privatnost na istima. Stoga su Facebook, Google, Skype i Twitter udružili snage kako bi se suprotstavili kalifornijskom zakonu o online privatnosti koji za cilj ima sprečavanje objavljivanja korisničlkih ličnih podataka bez njihova eksplicitnog dopuštenja.
Taj zakon, nazvan još i Aktom privatnosti društvenih mreža, predstavila je senatorica države Californije Ellen Corbett, a njegov zadatak bi bio stvaranje oštrijih smernica privatnosti i nalaganje da društvene mreže na zahtev svojih korisnika uklone sve njihove lične podatke unutar 48 sati.
Kazna za neispunjavanje zahteva iznosila bi 10 hiljada dolara. Facebook i ostale društvene mreže naravno tvrde da bi takva zaštita privatnosti naškodila njihovu poslovanju. Ali zakonodavci baš i ne dele njihiovo mišljenje. Pravosudni odbor kalifornijskog senata koji je meru predložio 16. maja pretnju privatnosti nazvao je ozbiljnom i dodao da je nejasno kako bi zahtev da podešavanja budu privatne ograničio slobodno izražavanje korisnika koji odluče da podele svoje informacije.
Facebook i Twitter zajedno protiv privatnosti
15:07
2 komentara
Ma dajte ljudi pa zar ovo nije smiješno!
Pa zar niste čuli za copy i paste funkciju ili mozda za backup?!
Poanta je u tome da nitko nemoze nikome garantovat da je nesto izbrisao sa interneta a da vlasnik licnih podataka bude siguran, pa ne budite naivni ne zivimo u poštenim vremenima.
Nego u momentu kad objavite lične podatke na internetu, nema više privatnosti zaboravite to i to vam je 100% tačno. Ako vam google robot obiđe licne podatke na internetu ili pak nesto slicno recite licnim podacima bye, bye, ...
E to treba reći onima koji su zakon pisali :-)