Americi nedostaju stručnjaci za informatičku zaštitu

Američke federalne agencije muku muče sa ozbiljnim manjkom računarskih specijalista, rezultati su najnovijeg istraživanja. U studiji, koju su zajednički objavili Partnerstvo za javne službe i Booz Allen Hamilton, navodi se da je federalna informatička radna snaga rascepkana i da niko nije nadležan za sveobuhvatno planiranje. Zbog toga su vladine agencije "prepuštene same sebi i ponekad nezavisno rade na istim poslovima ili kao rivali jedna drugoj."

U studiji piše i da Sjedinjene Američke Države nikako neće moći da pobede u bilo kom kiberratu ako ne dobiju bitku za pridobijanje talenata. Ukoliko federalna radna snaga nije sposobna da odgovori na kiberizazove, svi kibercarevi i organizacioni napori biće beskorisni.

Takođe se navodi da je regrutovanje i zadržavanje informatičkih stručnjaka osnovni problem federalnih agencija. Najveći deo problema potiče od zametnog i dugog procesa zapošljavanja, neuspešnog usvajanja sertifikacionih standarda koji će važiti za sve, nedovoljne obuke, malih zarada i nepostojanja opšte strategije regrutovanja i zadržavanja informatičara na određenim radnim mestima.

Ne zna se tačno koliko informatičara zapošljava američka administracija, iako u Pentagonu kažu da na kiberbezbednosti radi više od 90.000 ljudi, dok se broj informatičara koji na tim poslovima rade u civilnom sektoru procenjuje na 35 do 45 hiljada.

Većina menadžera, još je jedan od zaključaka istraživanja, nije zadovoljna kvalitetom i kvantitetom kandidata za određene poslove, što ih primorava da se u velikoj meri oslanjaju na podizvođače. (M.Đ.)

Izvor: www.mikro.rs

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.